שאלה – תאונה לילד במהלך משחק כדורסל:

בני בן ה- 10 נפגע במהלך משחק כדורסל עם חבריו ליד הבית כתוצאה ממהמורה באספלט ושבר את היד,  האם הוא זכאי לפיצוי כלשהו?

לחץ לתשובה

שאלה  - טריקת דלת של רכב על אצבע:

יצאתי מהרכב ובטעות דלת הרכב נטרקה על ידי ונגרמה לי חבלה באצבע. האם ניתן לתבוע את ביטוח החובה של הרכב?

לחץ לתשובה:


שאלה  - פגיעה מרכב שברח מהמקום:

הלכתי ברחוב, רכב פגע בי וברח מהמקום לפני שהספקתי לרשום את מספר הרישוי שלו. האם יש את מי לתבוע במקרה כזה?

לחץ לתשובה:

 

שאלה  - תאונת דרכים באוטובוס:

עליתי לאוטובוס ועוד לפני שהספקתי לשבת, הנהג התחיל בנסיעה וכתוצאה מכך, נפלתי. פוניתי לבי"ח נעדרתי במשך חודש מהעבודה, היום הבראתי וכבר לא נותרו לי כאבים . האם בכל זאת אני זכאית לפיצוי מחברת האוטובוס?

לחץ לתשובה:

 

שאלה  - תשלום על חשבון בתאונת דרכים:

בעלי נפגע באופן קשה בתאונת דרכים ונגרמו לו חבלות שונות. הוא אושפז למשך שבועיים ולפי הערכות הרופאים הוא יאלץ להיעדר מהעבודה לתקופה ארוכה. האם ניתן לקבל מקדמה כבר בשלב זה לאור ההוצאות הרבות ואובדן ההכנסה?

לחץ לתשובה:

 

שאלה -  תאונת בעבודה כתוצאה ממסור:

נפגעתי במהלך העבודה כשהפעלתי מסור מכני והיד שלי נחתכה באופן קשה.

הביטוח הלאומי הכיר בתאונה כתאונת עבודה ונקבעו לי 15% נכות לצמיתות, קיבלתי מענק חד פעמי. האם ניתן לקבל פיצוי נוסף מחברת הביטוח של המעביד?

לחץ לתשובה:


שאלה התיישנות ביטוח אבדן כושר עבודה:

חליתי במחלת ניוון שרירים לפני 4 שנים ונאלצתי לפרוש מעבודתי עקב מצבי הרפואי שאינו מאפשר לי לעבוד. רק לאחרונה פניתי לחברת הביטוח בתביעה לקבל פיצוי חודשי מכוח פוליסת אובדן כושר עבודה שיש לי. סוכן הביטוח הודיע לי כי לא ניתן לקבל פיצוי עקב התיישנות וזאת מאחר ולא הגשתי את התביעה בתוך 3 שנים. האם הוא צודק? 

לחץ לתשובה:


שאלה: שיתוק בכתף כתוצאה מלידת תינוק גדול:

ילדתי לפני 10 שנים את בני במשקל של 4,600 גר´. הלידה ארכה זמן רב והיה קושי לחלץ את התינוק. היום בני סובל מבעיה קשה ביד שהסבירו לי שנובעת מהלידה הקשה שהוא עבר. לפני הלידה עברתי בדיקת אולטרה - סאונד שהראתה שמדובר בתינוק גדול ולמרות זאת בוצעה לידה רגילה ולא ניתוח קיסרי, האם ניתן לתבוע את בית החולים או את המיילדת.

לחץ לתשובה:


 

שאלה שיתוק מוחין כתוצאה מלידה:

בננו סובל משיתוק מוחין (CP). הלידה נמשכה שעות ארוכות, המיילדות התחלפו כמה פעמים, רופא כמעט לא הגיע לחדר לידה ואנו חושדים שיש קשר בין הדברים וכי הצוות הרפואי התרשל בטיפול בנו. עוד אוסיף כי מיד לאחר הלידה נזקק התינוק להנשמה והיה בטיפול נמרץ במשך מספר ימים. כיצד ניתן לבדוק האם אכן הייתה רשלנות רפואית בלידה ומה העלויות הכרוכות בכך?


לחץ תשובה:


 

 

 

שמור ב – משרד כללי , כללי, אינטרנט